Teambuilding

Ilustračný obrázok

Blížia sa prázdniny a okrem pauzy v škole nás čaká aj pauza v MPM. Rozbehneme sa na brigády, dovolenky, výlety. No ešte predtým sa musíme všetci rozlúčiť. A čo môže byť lepšia rozlúčka ako spoločný čas strávený v prírode?
Tentokrát sme sa spolu v dňoch 22. - 24.6.2016 vybrali do Drobkova, na chatu v Gaderskej doline, kde je mobilný či internetový signál len túžobným snom. Na tri dni sme sa očistili od našich „online závislostí“ a spojili sa nielen s prírodou, ale hlavne s našimi skutočnými priateľmi. Spoločne sme pripravili chutný guľáš, opekali špekačky či jabĺčka, hrali sa, rozprávali sa, jedli i spali v lone prírody.
Na druhý deň našej výpravy sme sa vybrali na vysokohorskú turistiku, pri ktorej sme mnohí siahli až na dno našich síl. Vystúpili sme na Ostredok do výšky 1596m n.m. a potom sme po hrebeni pokračovali na Krížnu a Kráľovu studňu. Keď sa hovorí, že „pubertiaci“ sú stále hladní, má to svoje opodstatnenie. Kým nám naša milá koordinátorka nakrájala salámu, ktorú nám doniesla na vrchol, po chlebe už nezostala ani omrvinka.
Po vyčerpávajúcej turistike sme sa šli okúpať (teda skôr otužiť kryoterapiou) do potoka, rýchlosťou blesku sme vyprázdnili kotol guľášu a spokojne odfukovali pri ohnisku. Večer sme sa venovali debatám o nesmrteľnosti chrústa, „čiernym historkám“ či iným spoločenským hrám.
Opäť sme raz zažili chvíle s našimi najlepšími priateľmi, na ktoré nikdy nezabudneme. Ďakujeme našej úžasnej koordinátorke Eve Mališovej a jej manželovi, že sa podujali vydať sa s nami na takéto dobrodružstvo!
Diana Musová, predsedníčka MPM